Podstawą dobrego makijażu są niezbędne akcesoria. Aby wykonać dzienny lub wieczorowy make-up, wcale nie potrzeba pełnego kufra profesjonalnych przyborów. Do wykonania makijażu wystarczy, np. gąbka do podkładu oraz kilka pędzli, np. do rozcierania cieni oraz konturowania twarzy.

 

Akcesoria do nakładania podkładu

Podkład można nakładać na kilka sposobów, np.: palcami, pędzlem lub gąbką. Silikonowe gąbki dostępne są w różnych kształtach – najpopularniejsze z nich występują w kształcie jajka. Akcesorium ułatwia precyzyjne nakładanie fluidu i nie powoduje nieestetycznych smug na twarzy, które mogą powstać przy wcieraniu kosmetyku palcami. Popularny pędzel do podkładu typu flat top wykonany jest z miękkiego włosia, ściętego na prosto. Przed użyciem, należy go spryskać delikatnie wodą, aby ograniczyć nadmierne nabieranie fluidu. Profesjonalny sklep kosmetyczny to miejsce, gdzie można zakupić wszystkie niezbędne akcesoria do wykonania makijażu. Aby pozbyć się świecenia twarzy, najlepiej użyć matującego pudru sypkiego lub w kamieniu. Do jego nakładania dobrze sprawdzają się duże, puchate pędzle z gęstym włosiem.

 

Akcesoria do makijażu oczu i brwi

Wraz z rozwojem umiejętności makijażowych, kolekcja pędzli będzie się stopniowo powiększać. Na początek w zupełności wystarczą ich trzy rodzaje, którymi można zrobić, np. przydymione oko. Pędzlem w kształcie jajka o puchatym wykończeniu nakłada się cienie, a także rozciera granice między nimi. W kosmetyczce warto mieć dwa rodzaje takich pędzli, np. mniejszy do rozcierania dolnej powieki i większy do pracy nad załamaniem oka. Niezbędnym pędzlem, jaki świetnie sprawdza się w makijażu brwi, jest cienki skośny pędzelek. Można nim podkreślić łuk brwiowy, ale również podkreślić cieniem dolną czy górną powiekę albo namalować kreskę eyelinerem w żelu.

 

Pędzle do konturowania twarzy

Konturowanie twarzy to element, który przepięknie wykańcza każdy makijaż i pozwala ukryć niedoskonałości (np. za wysokie czoło), a uwydatnić to co najładniejsze (np. kości policzkowe). Niezbędne pędzle do makijażu policzków i kości policzkowych to skośny pędzel ułożony na spłaszczonej skuwce lub duży, okrągły i przypominający kształtem jajko. Gęste włosie pozwala na precyzyjne roztarcie różu lub bronzera, dzięki czemu konturowanie daje bardzo naturalny efekt zarumienionej i muśniętej słońcem twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *