Użytkownicy internetu mają ciężkie życie. Każdy z nich przy oglądaniu śmiesznych kotów na YouTubie doświadczył zacięcia się odtwarzania filmu i pojawienia się irytującego symbolu buforowania. Gracze multiplayer podczas rozgrywania ważnego pojedynku, który decyduje o ich awansie, często spotykają się z zawieszeniem gry w wyniku przerwania połączenia internetowego. W związku z tym z ich ust nieraz padają niecenzuralne słowa. Dlatego osoby korzystające z sieci powinny wiedzieć, co zrobić w przypadku zerwania łącza.

Napraw to sam!

Jak naprawić połączenie z Internetem? Wydaje się, że kabel sieciowy sam z siebie nie jest w stanie się odłączyć. Jednak warto sprawdzić, czy kabel jest na swoim właściwym miejscu. Jeżeli połączenie nie zostało fizycznie przerwane, kolejnym krokiem będzie skontrolowanie w systemie operacyjnym połączeń komputera z siecią. Może okazać się, że łączność została przerwana i dwa kliknięcia pozwolą na ponowne dołączenie się do sieci. Zaprezentowane rozwiązania sprawdzą się w najprostszych usterkach związanych z siecią. Jednak nie sprawdzą się one w każdym przypadku.

Inną przyczyną braku łączności może być awaria routera. Najłatwiejszą diagnozą będzie sprawdzenie, czy diody na routerze świecą zgodnie z prawidłowym jego działaniem. Jeżeli tak się nie dzieje, istnieje duża szansa na to, że router należy oddać do serwisu lub zakupić nowy. Jest także możliwość, że urządzenie sieciowe zawiesiło się. Wtedy należy go wyłączyć i włączyć po dziesięciu sekundach i poczekać na efekty jego ponownego uruchomienia. W niektórych przypadkach te czynności mogą przywrócić połączenie z siecią. Kolejnym brakiem dostępu do sieci mogą być zaległe opłaty dla operatorów internetu, którzy po pewnym czasie blokują dostęp do sieci.

Jeżeli te rozwiązania nie pomogą, można wybrać numer alarmowy 997 na telefonie i porozmawiać na ten temat z osobami pełniącymi służbę przy telefonie. Jeżeli jednak nie chcemy płacić kary za przeszkadzanie policjantom, najlepszym pomysłem będzie zadzwonienie na numer podany przez operatora sieci i stosowanie się do wskazówek podanych przez konsultanta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *