Przyjęło się, że ważnym dla nas osobom wręczamy na różne okazje podarunki. Zwykle dzieje się to, gdy taka osoba obchodzi urodziny, imieniny albo dokona czegoś istotnego, np. skończy studia, wprowadzi się do nowego mieszkania. Pretekstem do ofiarowania prezentu może być też jakaś rocznica.

Skok ze spadochronem czy wizyta na strzelnicy?

Przeważnie okazją do świętowania jest rocznica ślubu. Zawarcie związku małżeńskiego to istotne wydarzenie w życiu każdego człowieka. W założeniu determinuje ono dalsze nasze losy. Wskutek tego aktu powstaje nowa rodzina (w ujęciu społecznym), gospodarstwo domowe (w aspekcie prawnym). To sprawia, że wiele osób celebruje kolejne rocznice, jakie upływają od tego wydarzenia.

Co można kupić na rocznicę ślubu? W przypadku młodych osób pomysłów raczej nie brakuje. Zwykle wybiera się coś praktycznego; coś, co przyda się w domu.

Polecamy między innymi weekendowy pobyt w spa albo kurorcie. Inna opcja to zabiegi kosmetyczne albo sesje masażu. Dobrym pomysłem będzie też romantyczna kolacja dla dwojga. Ciekawym przeżyciem będzie też noc w pałacu albo wyjście do teatru.

Miłośnikom mocnych przeżyć poleca się jazdę quadem, wizytę na strzelnicy, w parku linowym albo przelot paralotnią czy balonem. Dwie ostatnie atrakcje cieszą się coraz większą popularnością, gdyż pozwalają zobaczyć znaną okolicę z innej perspektywy.

Tym, którzy dopiero zamierzają wziąć ślub, można wykupić kurs tańca. Na weselu taka umiejętność, zwłaszcza u pary młodej, jest mile widziana. Być może nowożeńcy nie umieją jeszcze tańczyć. Im też można zafundować kurs tańca towarzyskiego albo innego.