Łazienki Królewskie w Warszawie to jedna z najlepszych destynacji na wiosenną przechadzkę. Budząca się do życia przyroda i pierwsze ciepłe dni sprzyjają podziwianiu pięknej roślinności ogrodów oraz odpoczynkowi na parkowych ławkach. Można też wybrać się na ekscytujące nocne spacery po ciemnych alejkach.

Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, sekrety Starej Oranżerii i wampiry

Jeżeli zastanawiasz się co w Warszawie można robić ciekawego w piękny wiosenny dzień, wybierz się do Łazienek Królewskich. Jeżeli jesteś miłośnikiem aktywnych form spędzania czasu, z pewnością zainteresuje cię możliwość wzięcia udziału w cotygodniowych lekcjach jogi na świeżym powietrzu lub pobiegania jedną z wyznaczonych tras biegowych.

Osoby, które uwielbiają wypełniać wolne od obowiązków chwile ekscytującymi przeżyciami powinny wybrać się na jeden z nocnych spacerów z po Łazienkach. Można wziąć udział w spacerze wesołym lub spacerze z adrenaliną – obie opcje są darmowe, konieczne jednak jest wcześniejsze wpisanie się na listę. Najciekawszym elementem tego rodzaju rozrywki jest odkrywanie nieznanych i nieoczywistych miejsc na terenie zespołu pałacowo-parkowego i poznawanie ich sekretów. Można się m.in. dowiedzieć, gdzie w Łazienkach ucztowały wampiry oraz co wspólnego z Chopinem mają żabki.

Klasyczny relaks – ogrody i piękna architektura

Pałac na wodzie, amfiteatr, park rzeźb przed Starą Oranżerią to tzw. punkty obowiązkowe w czasie łazienkowskiego spaceru. Warto również zobaczyć jak prezentuje się roślinność w każdym z czterech ogrodów, nakarmić królewskie wiewiórki i przejść się jedną z tras, np. szlakiem zegarów słonecznych i źródełek. Łazienki to również doskonałe miejsce na długie rozmowy i odpoczynek na jednej z ławek.

Pawilony i rzeźby

Jeżeli jesteś wielbicielem sztuki, zaaranżuj łazienkowski spacer w taki sposób, aby zobaczyć wszystkie pawilony oraz znajdujące się w ich pobliżu rzeźby i pomniki. Wiosenna piesza wycieczka to również doskonała okazja do wykonania mnóstwa znakomitych fotografii. Ciekawymi obiektami do zdjęć dla cierpliwych artystów mogą być liczne w Łazienkach ptaki, np. dzięcioły, rudziki, kowaliki, kapturki i drozdy.

Na szczególną uwagę z pewnością zasługuje galeria rzeźb na powietrzu obok Starej Oranżerii oraz rozlokowane na terenie całego parku personifikacje greckich bogów czy żywiołów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *