Wózki widłowe są sprzętem, stanowiącym podstawowe wyposażenie magazynów, hal produkcyjnych i centrów logistycznych. Służą one do rozładowywania, załadowywania i transportowania różnego typu towarów. Jednakże wielu przedsiębiorców nie stać zakup nowego sprzętu. W takiej sytuacji dobrą opcją jest zdecydowanie się na używane wózki widłowe.

 

Cena wózków widłowych uzależniona jest od wielu czynników w tym m.in. od marki i parametrów technicznych. Najdroższe na rynku są widlaki, w których zastosowano najnowsze technologie, np. hybrydową.

 

Stan techniczny używanych wózków widłowych

Przy zakupie używanych wózków widłowych warto wziąć pod lupę przede wszystkim ich stan techniczny. Należy mieć przy tym na uwadze to, że decyzja o zakupie używanych wózków widłowych obarczona jest ryzykiem, że sprzęt nie będzie w 100% sprawny. Z tego powodu zaleca się zakup widlaków bezpośrednio u producentów, wdrażających innowacyjne procesy renowacji sprzętu. Dobrym przykładem są tu używane wózki widłowe Still, które przed sprzedażą poddawane są gruntownym badaniom, zgodnym ze standardami Urzędu Dozoru Technicznego. Zaletą kupowania sprzętu bezpośrednio u producentów jest możliwość zakupu widlaków na raty. Oprócz tego przy zakupie widlaków używanych należy zwrócić uwagę także na liczbę przejechanych motogodzin. Nadmiernie wyeksploatowany wózek może szybciej się psuć, co w konsekwencji będzie wymagało kosztownych napraw.

 

Używane wózki widłowe – czy mają gwarancję?

Przy zakupie używanego wózka widłowego bezpośrednio od producenta można liczyć na to, że będzie on miał gwarancję. Jej długość uzależniona jest od kategorii, do której zaliczono widlaka. W klasyfikacji używanych wózków widłowych wyróżnia się trzy kategorie: brązową, srebrną i złotą. Do pierwszej z nich zalicza się sprzęt najbardziej zużyty, ale zgodny z obowiązującymi standardami bezpieczeństwa. Przy czym nie jest udzielana na niego żadna gwarancja. Z kolei na wózki widłowe zakwalifikowane do kategorii srebrnej udzielana jest trzymiesięczna gwarancja. Najdłuższa gwarancja udzielana jest na wózki z kategorii złotej, bowiem wynosi ona 6 miesięcy.

 

Używane wózki widłowe – cena

Cena używanych wózków widłowych uzależniona jest w głównej mierze od ich stanu technicznego, a także roku produkcji, typu sprzętu i marki. Zwykle waha się ona od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy zł. Przy czym najtańsze są wózki do komisjonowania, a najdroższe wózki z napędem elektrycznym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *