Szklane schody świetnie sprawdzają się w każdej przestrzeni, dodając jej przestronności i dodatkowo ją doświetlając. Mogą być stworzone częściowo lub w całości ze szkła. Są efektowne, eleganckie i trudno znaleźć kogoś, komu nie przypadną do gustu.

 

Schody poza funkcjami czysto praktycznymi mają ogromny wpływ na charakter pomieszczenia w którym się znajdują. Mogą być firmową wizytówką, ozdobą salonu i estetyczną ucztą dla oka. Szklane schody łączą w sobie lekkość z delikatnością, trwałość z solidnością. Sprawdź, czy warto się na nie zdecydować!

Szklane schody – to musisz wiedzieć!

Szklane schody są obecnie coraz chętniej stosowane w budownictwie. Schody to często pomijamy i traktowany „po macoszemu” fragment naszego domu. Tymczasem one również mogą być ozdobą wnętrza, ciekawym elementem wystroju, czymś, co przyciąga wzrok, a nie pełni jedynie użytkowe funkcje.

 

Ogromną zaletą szklanych schodów jest to, że mogą mieć praktycznie dowolny kształt. Niezależnie od tego, czy będą wykonane jedynie częściowo, czy w całości ze szkła możemy wybierać spośród form prostych i minimalistycznych po te najbardziej wyszukane. Szklane schody to wyzwanie dla projektantów i gratka dla wielbicieli przestronnych i nowoczesnych wnętrz. Właściwie wykonane i zamontowane szklane schody są zupełnie niewidoczne, a łączące je elementy sprawiają wrażenie unoszących się w powietrzu. Szklane schody sprawdzą się praktycznie w każdym wnętrzu – rozświetlą je i optycznie powiększą, dzięki czemu mogą być stosowane zarówno w budownictwie mieszkalnym, jak i hotelach, biurach, rezydencjach i apartamentowcach. Szklane schody mogą być firmową wizytówką i elementem wystroju lobby, jak i ozdobą salonu.

 

Perfekcja szklanych schodów najlepiej widoczna jest w ich wykonaniu – trwałym, a mimo to lekkim i delikatnym. Jednak równie ważne, co kunszt wykonania jest odpowiednie oświetlenie. Najlepszy efekt (zwłaszcza po zmroku) daje zastosowanie takiego oświetlenia, które subtelnie „wyłania się” ze ścian, stopni lub szklanych balustrad.

 

Pamiętajmy, że schody nie muszą pełnić funkcji jedynie użytkowej. Szklane schody na dobre zadomowiły się zarówno w prywatnej, jak i w publicznej przestrzeni łącząc funkcjonalność z nowoczesnym wzornictwem. Szklane schody zwłaszcza wzbogacone o subtelną grę świateł sprawdzą się zarówno w surowym, minimalistycznym wnętrzu, inteligentnym domu przyszłości, jak i w starej, rustykalnej rezydencji. Mogą być ważnym uzupełnieniem wystroju wnętrza, czymś, co wyróżnia się na tle innych elementów lub… jest zupełnie niewidoczne.

 

Szkło to niezwykle estetyczny materiał architektoniczny, który przywodzi na myśl nowoczesność, minimalizm i klasyczną elegancję. Szklane schody z pewnością przypadną do gustu tym, którzy cenią innowacyjne rozwiązania, lubią lekkie konstrukcje, a jednocześnie zwracają uwagę na solidność i staranność wykonania. Pozornie, szklane schody mogą wydawać się kruche i podatne na uszkodzenia, tak jednak nie jest. Szklane schody są wykonane z trwałego i wytrzymałego materiału, który nie niszczy się łatwo i zapewnia komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Odpowiednio dobrane do reszty pomieszczenia nie tylko staną się jego ozdobą, lecz również optycznie je powiększą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *