Pracę w Katowicach bez trudu mogą znaleźć doświadczeni specjaliści w swoich dziedzinach. Najwięcej ogłoszeń jest skierowanych do ekspertów mogących świadczyć usługi biznesowe oraz dla pracowników produkcji i inżynierów. Pracodawcy często wymagają kierunkowego wykształcenia i doświadczenia.

Jacy specjaliści poszukiwani są w Katowicach?

W związku z licznie powstającymi centrami usług dla biznesu w obszarach takich jak rozwój i praca Katowice są atrakcyjnym miastem zarówno dla pracodawców, jak i pracowników. Gros ofert stanowią te skierowane do specjalistów w dziedzinach takich jak finanse i ekonomia (poszukiwani są zwłaszcza księgowi, analitycy i kontrolerzy), IT (szczególnie programiści, testerzy, administratorzy systemów i pracownicy wsparcia technicznego) oraz administracja biurowa (poszukiwani są chętni do wprowadzania i przetwarzania danych oraz pracownicy wsparcia administracyjnego). Na brak ofert nie mogą narzekać też eksperci w dziedzinie zasobów ludzkich.

Centra usług dla biznesu w Katowicach to nie jedyna gałąź lokalnej gospodarki, która generuje wiele miejsc pracy. Liczne ogłoszenia o pracę pochodzą także z miejsc związanych z produkcją. Pracodawcy poszukują inżynierów wyspecjalizowanych w różnych dziedzinach, m.in. automatyków, mechaników , projektantów i serwisantów. W większości przypadków do zakresu obowiązków należy obsługa maszyn, dlatego kandydaci powinni posiadać także konkretne uprawnienia wymagane na dane stanowiska.

Prognozy dotyczące katowickiego rynku pracy w 2019 roku

Specjaliści Narodowego Banku Polskiego uważają, że w całej Polsce w 2019 roku nadal będzie obowiązywał „rynek pracownika”. Oznacza to, że kandydaci ciągle będą w dobrej pozycji wyjściowej do negocjacji, a pracodawcy będą zmagali się z deficytem doświadczonych ekspertów w swoich dziedzinach.

W Katowicach rocznie powstaje kilka centrów biznesowych i nic nie wskazuje na to, by ta tendencja miała ulec zmianie. Miasto i cała aglomeracja katowicka to ważne ośrodki akademickie, gospodarcze i kulturalne, które są w stanie zaspokajać potrzeby biznesu lokalnie i dla firm z całej Polski. Istniejące i powstające nowe centra usług dla biznesu świadczą usługi outsourcingowe. Usługi te należą do grupy nowoczesnych narzędzi ułatwiających efektywne prowadzenie działalności gospodarczej i stale zyskują na popularności. Usługi outsourcingowe mogą dotyczyć IT, finansów i ekonomii, administracji oraz zarządzania zasobami ludzkimi i doradztwa prawnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *