Osoby borykające się z problemem zadłużenia bardzo często poszukują pożyczek, które są pozbawione wstępnej weryfikacji w bazach informacji o kredytobiorcach i rejestrach dłużników, takich jak BIG, BIK, czy KRD. Negatywna historia kredytowa czy posiadane zobowiązania uniemożliwiają im zaciągnięcie pożyczki lub kredytu w bankach.

 

Zadłużenie to problem wielu Polaków, a do wpadnięcia w kłopoty finansowe wystarczy nieumiejętne zarządzanie domowym budżetem czy zbyt pochopne podejmowanie decyzji o zaciągnięciu zobowiązania finansowego. Osoby znajdujące się w takiej sytuacji, powinny zapoznać się z ofertą smartpozyczka.pl, gdzie można znaleźć oferty tanich, a nawet darmowych pożyczek na dowolny cel.

 

Czym jest BIK, BIG i KRD?

 

Pod skrótem BIK mieści się Biuro Informacji Kredytowej, która jest jedną z największych baz o kredytobiorcach w Polsce. W BIK-u znajdują się informacje o spłaconych i niespłaconych zobowiązaniach finansowych Polaków, a także o aktualnie spłacanych kredytach i pożyczkach. Podobne informacje znajdują się w BIG ERIF, gdzie dodatkowo można sprawdzić informacje o posiadanych lub spłaconych zobowiązaniach przedsiębiorstw.

 

Z kolei KRD to Krajowy Rejestr Długów, pierwsze polskie biuro informacji gospodarczej, które zajmuje się udostępnianiem i wymianą informacji gospodarczych. KRD zajmuje się przyjmowaniem, przetwarzaniem oraz udostępnianiem informacji i danych gospodarczych, zarówno o zadłużeniu, jak i terminowej spłacie zobowiązań przez firmy i osoby prywatne. Rejestry dłużników, takie jak KRD na bieżąco gromadzą dane na temat kredytobiorców, dlatego znajdują się tam aktualne informacje o wszystkich zaciąganych zobowiązaniach.

 

Dlaczego pożyczkodawcy sprawdzają klientów w BIK, BIG, KRD?

 

Dzięki korzystaniu z baz informacji o kredytobiorcach, firmy pożyczkowe mogą w szybki sposób zweryfikować historię kredytową każdego klienta i szybciej oszacować zdolność kredytową. Za pomocą biur informacji kredytowych, takich jak BIK, BIG, czy KRD, proces przyznawania pożyczki jest błyskawiczny, a osoba wnioskującą o pożyczkę, nie musi przedstawiać dokumentów i załatwiać wielu formalności.

 

Czy istnieją pożyczki bez BIK, KRD i BIG?

 

Na rynku funkcjonuje wielu pożyczkodawców, którzy oferują zobowiązania finansowe w postaci pożyczek internetowych bez analizowania wniosku w BIK, BIG, KRD oraz innych bazach informacji gospodarczych. Należy pamiętać, że osoby, które zmagają się z problemem zadłużenia mogą ubiegać się o standardowe pożyczki online, ponieważ posiadanie określonego zadłużenia nie jest równoznaczne z brakiem możliwości otrzymania dodatkowych pieniędzy, a każdy wniosek jest rozpatrywany indywidualnie.

Zobacz też: Na czym polega pożyczka Internetowa bez formalności?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *