Podróż służbowa do stolicy to doskonała okazja do poznania miasta. Po wypełnieniu obowiązków warto wybrać się na spacer po Starówce, posłuchać muzyki Chopina granej na żywo lub zrelaksować się w czasie rowerowej wycieczki brzegiem Wisły.

Rezerwacja noclegu w Warszawie

Najlepszym miejscem na rezerwację noclegu jest centrum miasta. Taka lokalizacja daje dużo możliwości i jest znakomicie skomunikowana z resztą miasta, dlatego nawet dotarcie w jego najdalsze zakątki nie będzie stwarzało problemów. Dobrym pomysłem jest skorzystanie np. z bogatej oferty Warsaw4You, które dysponuje m. in. komfortowymi apartamentami na Starówce. Tego rodzaju lokum może posłużyć również jako miejsce spotkania biznesowego ponieważ posiada wszystkie udogodnienia, którego tego rodzaju meeting wymaga. Po pełnym pracy dniu apartament jest idealnym miejscem na wypoczynek oraz relaks. Osoby, które pragną połączyć służbowe obowiązki z poznawaniem miasta, mogą wybierać spośród wielu rozrywek, które oferuje stolica.

Jak spędzić wolny czas w podróży służbowej?

Warszawa to miasto, które tętni życiem. Znalezienie atrakcyjnej formy spędzenia kilku wolnych chwil nie jest trudnym zadaniem. Można dostosować rozrywki do własnych zainteresowań i kondycji, jak również samopoczucia. Osoby, które preferują relaks mogą poczytać książkę na wiślanym bulwarze, wybrać się w rejs statkiem lub na wycieczkę do muzeum. Warto odwiedzić nietypowe miejsca, np. Muzeum PRL, Muzeum Domków dla Lalek, Muzeum Neonów czy Muzeum Słoików. Można również wybrać się na taras widokowy na ostatnim piętrze Pałacu Kultury lub zobaczyć piękne ogrody na dachu biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Ci, którzy cenią sobie ruch na świeżym powietrzu powinni wybrać się na rowerową wycieczkę po Warszawie. Ciekawym sposobem na rozrywkę dla fanów jednośladów jest przemierzenie Trasy Nadwiślańskiej (z lewej strony rzeki) lub Szlaku Słonecznego (po prawym brzegu Wisły). Rower można wypożyczyć bez problemu dzięki doskonale zorganizowanej sieci rowerów miejskich Veturillo. Inną, ciekawą formą spędzenia czasu są spacery, np. po Łazienkach Królewskich. Tutaj również można przejść wytyczone ścieżki: Zegarów Słonecznych i Źródełek lub Pomników i Historycznych Postaci. W Łazienkach jest jeszcze jedna trasa – Kusocińskiego – która przeznaczona jest dla biegaczy. Od połowy maja do połowy września w każdą niedzielę o godzinie 12:00 i 16:00 w Łazienkach można również posłuchać chopinowskich recitali fortepianowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *