Większość kobiet nie wyobraża sobie życia bez suszarki do włosów. Nawet jeżeli nie korzystają z niej na co dzień, to raz na jakiś czas okazuje się niezbędna. Nie tylko po to, aby ułożyć włosy, ale również szybko wysuszyć je po umyciu. Niestety, suszarka do włosów jak każde urządzenie elektryczne czasami się psuje. Co wówczas zrobić?

Samodzielna naprawa suszarki do włosów

Na ogół problemy z suszarką do włosów nie są tak poważne, jak mogłoby się wydawać laikowi. Z reguły ich źródłem jest przegrzanie elementu, nazywanego Hot Melt. Wbrew pozorom, nie jest on słabym ogniwem, ale częścią suszarki, która chroni to urządzenie przed wysoką temperaturą. Jeżeli dojdzie do przegrzania, Hot Melt otwiera się. Aby naprawić suszarkę, wystarczy ją rozkręcić przy użyciu śrubokrętu, zlokalizować Hot Melt, a następnie sprawdzić go przy użyciu multimetru. W przypadku braku ciągłości, należy wymienić ten element lub wykonać połączenie przy użyciu kabla. Osoba o przynajmniej podstawowej wiedzy z zakresu elektryki nie powinna mieć problemu. Laikowi pozostaje natomiast skorzystanie z pomocy fachowców.

Profesjonalna naprawa suszarki do włosów

Suszarki do włosów to urządzenia, które można kupić w bardzo różnej cenie. Najtańsze są do nabycia już za kilkadziesiąt złotych, regularnie pojawiają się chociażby w popularnych dyskontach. Jeżeli taki tani sprzęt się zepsuje, wielu konsumentów nie głowi się na tym, jak naprawić suszarkę do włosów. Wolą iść do sklepu i kupić nową, równie tanią. Jednak na rynku znaleźć można także produkty droższe, bardziej profesjonalne i wyposażone w szereg nowoczesnych rozwiązań. Umożliwiają one bezpieczne suszenie włosów, ale pomagają także precyzyjniej je modelować. Jeżeli na suszarkę wydało się kilkaset złotych, opłaca się ją naprawić. A przynajmniej zasięgnąć opinii fachowca. On najlepiej oceni, czy można za rozsądne pieniądze usunąć usterkę. Dane kontaktowe do najbliższego serwisu można znaleźć w sieci. W przypadku wciąż obowiązującej gwarancji, naprawa zostanie zrealizowana na koszt producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *