Szczelny dach to podstawa dobrego domu, dlatego nie ma się co dziwić, że cały czas budowniczowie poszukują takich rozwiązań, które ułatwią stworzenie dobrze funkcjonujących pokryć dachowych. Pomysłów nie brakuje, a forma na jaką będziemy się decydować uzależniona jest praktycznie tylko i wyłącznie od możliwości finansowych jakie posiada inwestor. Im więcej pieniędzy wydamy tym lepszy dach uda się nam przygotować.

Dach z papy – nadal często spotykany

Pokrycia bitumiczne, a więc popularnie określane jako papa nadal są dość często spotykane na naszych krajowych budynkach. Jest to bowiem rozwiązanie, które charakteryzuje się stosunkowo niską ceną, łatwością przygotowania i dlatego cieszy się zainteresowaniem. Jednak z drugiej strony trzeba pamiętać, że to pokrycie okazje się być zawodne i dlatego stale należy dbać o jego jakość, kontrolować czy nie pojawiają się nieszczelności. Powłoka bitumiczna charakteryzuje się małą elastyczność i ulega degradacji pod wpływem słońca i deszczu. Trudno również zabezpieczyć zakamarki takie jak miejsca wokoło okien czy kominów.

Konieczne uszczelnianie

Gdy okaże się, że dach z papy zostaje uszkodzony konieczne będzie wykonanie napraw. Należy pamiętać, że jeśli na starym pokryciu pojawiają się pęknięcia nie można położyć nowej papy, ponieważ problem szybko powróci. Jeśli chcemy dokonać napraw najlepszą opcją będzie zerwanie starego pokrycia i położenie całkiem nowego najlepiej pod okiem specjalistów. To jednak będzie wiązało się z tym, że ponieść będzie trzeba spore koszty. Dlatego innym tańszym rozwiązaniem będzie stosowanie specjalistycznych powłok, które zagwarantują nam uszczelnianie dachu. Powłoka powinna być elastyczna, odporna na działanie promieni UV oraz deszczu. Jeśli oczyścimy odpowiednio starą powłokę bitumiczną usuwając wszelkie zabrudzenia i nałożymy specjalną siatkę wzmacniającą z podkładem, to następnie nałożenie powłoki uszczelniającej przyniesie zaskakująco dobry efekt i uzyskamy zabezpieczony, wodoszczelny dach na kolejne lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *