Certyfikat z języka angielskiego jest potwierdzeniem znajomości tego języka na konkretnym poziomie. Przed przystąpieniem do egzaminu z języka obcego warto zapisać się na kurs przygotowawczy, a także utrwalać wiedzę samodzielnie – posługując się fiszkami i rozwiązując przykładowe testy. Oprócz tego warto czytać książki i artykuły w danym języku obcym, a także tworzyć naturalne środowisko językowe.

Wśród najpopularniejszych certyfikatów z języków obcych można wymienić: FCE, CAE, CPE, TELC, TOEIC. Stanowią one potwierdzenie znajomości danego języka na konkretnym poziomie (od A2 do C2), a także znajomość słownictwa z konkretnego zakresu, np. prawa czy medycyny.

 

Samodzielna nauka do egzaminu z języka obcego

 

Samodzielne opanowanie języka obcego na poziomie, pozwalającym na zdanie egzaminu certyfikowanego wymaga zaangażowania, samodyscypliny, a także nakładu czasu. Naukę najlepiej zacząć kilka miesięcy wcześniej od opanowania słownictwa. W tym celu najlepiej wykorzystać innowacyjne pomoce naukowe, np. Fiszki, z których można korzystać za pośrednictwem aplikacji Fiszkoteka.

 

Oprócz tego samodzielna nauka do egzaminu z języka obcego może opierać się na rozwiązywaniu przykładowych testów, które pozwolą zapoznać się z formułą zadań. Najlepiej korzystać z gotowych zestawów egzaminacyjnych.

 

Najskuteczniejszym sposobem na opanowanie języka (nie tylko na egzamin certyfikowany) jest otaczanie się językiem, czyli tworzenie naturalnego środowiska językowego. W praktyce polega to na czytaniu książek, oglądaniu filmów, a także słuchania muzyki w danym języku obcym.

 

Kurs przygotowujący do egzaminu certyfikowanego

 

Najlepszą metodą przygotowania do egzaminu certyfikowanego jest zapisanie się na specjalistyczny kurs przygotowawczy do szkoły językowej. Jest to rozwiązanie szczególnie polecane osobom, które mają problem z mobilizacją do podjęcia samodzielnej nauki. Tego typu kursy składają się z 30, 60 lub 120 h, a poziom ich zaawansowany dostosowany jest do konkretnej grupy. Osoby, które nie lubią zajęć grupowych, mogą zapisać się na korepetycje indywidualne.

 

Zobacz również: Nauka angielskiego od podstaw – od czego zacząć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *