Gry mmorpg to gry angażujące naszą uwagę nieco zbyt mocno, przez co wciągają rzeszę ludzi na świecie w ten wirtualny świat. Taka gra może wciągnąć na dobre, ponieważ rywalizujemy de facto z prawdziwymi osobami, nie natomiast z postacią z komputera i od prawdziwych umiejętności drugiej osoby zależy wynik gry i osiągnięcia. W tego typu grach często można realnie zbierać pieniądze, kupować broń, zbierać określone profity. Zamożniejsi mogą jednak bez wygranej osiągnąć pewne zdobycze, wystarczy że w tzw. Realu zapłacą za nie prawdziwymi pieniędzmi.

Gry mmorpg to skrót od angielskiego Massively Multiplayer Online Role Playing Game, co oznacza grę z dużą ilością graczy online.

Najczęściej są to gry przygodowe, w których symbolizujemy daną postać i wykonuje ona określone zadania, przechodzi różne etapy i pokonuje przeciwników, którzy stają im na drodze. Gry tego typu są bardzo popularne nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim na całym świecie, ponieważ gra online nie ma ograniczeń jeśli chodzi o miejsce na świecie. Zdarza się bowiem, że i sama gra od pewnego momentu staje się już dostępna tylko po opłaceniu konkretnej sumy.

Większość na szczęście jest jeszcze dostępna dla wszystkich za darmo.

Spisy gier pokazują najczęściej najpopularniejsze gry lub najbardziej opłacalne dla reklamodawców czyli najdroższe. Okazuje się bowiem, ze nie ma gier tego typu całkiem darmowych. Najczęściej są one darmowe do któregoś momentu, później natomiast każdy użytkownik musi płacić abonament co miesiąc. Taka gra może wciągnąć na dobre, ponieważ rywalizujemy de facto z prawdziwymi osobami, nie natomiast z postacią z komputera i od prawdziwych umiejętności drugiej osoby zależy wynik gry i osiągnięcia. Spisy takich gier można spotkać na popularnych serwisach dla graczy online, które tworzą listy najbardziej popularnych gier i możliwie najtańszych jak najdłużej i z jak największą ilością bezpłatnych funkcji. Najczęściej jednak czytelnicy takich serwisów pytają czy są to gry bezpłatne, na co nie mogą znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.

Które z tych gier są najlepsze?

Trudno powiedzieć, ponieważ każdy musi znaleźć jedną, która go najbardziej zaciekawi. Okazuje się bowiem, że z jakiegoś powodu większość z nich ma podobną liczbę fanów i każda zainteresowała tysiące ludzi na świecie. Grają nie tylko mężczyźni, ale również kobiety i dzieci, na co trzeba uważać, ponieważ one mogą się najszybciej od takiej formy rozrywki uzależnić.