Faktoring pozwala otrzymać błyskawiczne finansowanie zrealizowanej sprzedaży z odroczonym terminem płatności. Usługi faktoringowe mogą być wykorzystywane przez niemal każde przedsiębiorstwo, w tym także firmy eksportowe. Czytaj dalej i zobacz, jak skorzystać z faktoringu dla eksporterów.

 

Faktoring eksportowy to rozwiązanie finansowe dla wszystkich przedsiębiorców, którzy planują ekspansję zagraniczną, lub już realizują współpracę z zagranicznymi podmiotami. Warto wiedzieć, że faktoring dla firm eksportowych, pozwala nie tylko na szybkie i sprawne finansowanie, ale również bezpieczeństwo sprzedaży oraz działalności eksportowej.

Faktoring dla eksporterów – dla kogo?

 

Faktoring eksportowy jest wygodną formą finansowania dla wszystkich przedsiębiorstw, które aktualnie eksportują produkty, lub usługi poza granice kraju, a także potrzebują szybkiej spłaty faktur. Zagraniczni kontrahenci mogą dyktować bardzo długie terminy płatności, które mogą doprowadzić do zachwiania płynności finansowej przedsiębiorstwa. Kosztowna realizacja usług poza granicami kraju lub wymagająca sprzedaż zagraniczna bez natychmiastowej współpracy, mogą poważnie hamować rozwój przedsiębiorstwa. Z pomocą przychodzi faktor, który oferuje faktoring dla firm eksportowych.

 

Z usług faktoringowych mogą skorzystać także firmy, które dopiero zamierzają wprowadzić do swojej działalności eksport. Korzyści faktoringu eksportowego odczują wszystkie przedsiębiorstwa, które potrzebują pomocy w weryfikacji konkretnego kontrahenta na zagranicznym rynku, a także te firmy, które planują rozszerzyć rynki zbytu. Faktoring dla eksportu pozwala również pozyskać solidnego partnera w finansowaniu bieżącej działalności i zyskać w szybki sposób środki finansowe na regulowanie bieżących zobowiązań. Faktoring dla firm eksportowych bazuje na podstawowych rodzajach faktoringu, takich jak: faktoring z regresem, czy faktoring pełny, dodając i profilując zakres usług właśnie dla firm, których działalność wykracza poza granice kraju.

 

Faktoring eksportowy – jakie ma zalety?

 

Stosowanie faktoringu w firmie eksportującej towary lub usługi z odroczonym terminem płatności, przynosi wiele korzyści, zarówno w krótkiej perspektywie, jak i długoterminowych, które przekładają się na stabilność finansową oraz pomagają się rozwijać. Faktoring eksportowy zapewnia wzrost bezpieczeństwa prowadzenia działalności eksportowej. Współpraca z profesjonalnym faktorem, umożliwia również weryfikację potencjalnych kontrahentów, a także finansowanie bieżącej działalności, dostosowane do poziomu sprzedaży, co ma niewątpliwą przewagę nad często mało elastycznymi i wymagającymi tradycyjnymi sposobami finansowania działalności gospodarczej, takiej jak kredyty bankowe, czy środki obrotowe.

 

Faktoring eksportowy pozwala także kompleksowo zarządzać należnościami, a profesjonalni faktorzy ułatwiają monitorowanie należności i ich egzekwowanie. Sprawnie realizowany faktoring pozwala na wsparcie w obszarze wiedzy o lokalnych rynkach i zapewnia natychmiastową kontrolę płynności finansowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *