Podczas wykonywania paznokci żelowych, hybrydowych oraz akrylowych kosmetyczki praktycznie zawsze stosują różne produkty kosmetyczne, które mają wpływ na trwałość stylizacji. Jednym z takich produktów jest primer do paznokci, który spełnia określoną funkcję.

Co jednak warto wiedzieć o tym produkcie?

Co to jest primer do paznokci? Niejedna kobieta, wybierając się do kosmetyczki, bardzo często zadaje to pytanie. Warto zatem wiedzieć o tym, iż primer to specjalny produkt, który pomaga odtłuścić płytkę paznokciową, a także zmienia jej pH. Dzięki temu produktowi baza działa dużo lepiej, co oczywiście wpływa korzystnie na trwałość całej stylizacji. Obecnie można wyróżnić dwa rodzaje primera, a mianowicie primer bezkwasowy oraz primer kwasowy.

Czym jednak różnią się te dwa produkty?

Primer bezkwasowy – produkt ten jest bardzo uniwersalny, dlatego też jest najczęściej stosowany przez kosmetyczki. Sprawdza się idealnie w przypadku większości stylizacji, o ile oczywiście klientka nie ma żadnych problemów z płytką paznokciową. Preparat ten jest bezzapachowy, jednak najważniejsze jest to, iż nie wywołuje podrażnień oraz nie szczypie. Dosyć istotne jest to, iż taki primer jest całkowicie bezpieczny dla paznokci, a po aplikacji pozostawia na paznokciach lepką warstwę.

Primer kwasowy

Ten preparat przeznaczony jest raczej do zadań specjalnych, ponieważ sprawdza się bardzo dobrze u pań, które mają problemy z płytką paznokciową. Primer kwasowy jest nieco mocniejszy w działaniu, ponieważ pomaga wytrawić płytkę paznokciową i idealnie łączy się masą akrylową lub bazą. Charakterystyczną cechę tego produktu jest to, iż ma on dosyć intensywny zapach i może wywoływać różnego rodzaju podrażnienia, zwłaszcza w sytuacji, gdy skórki znajdujące się wokół paznokci są dosyć mocno podrażnione.

Po preparat ten należy zatem sięgać tylko w wyjątkowych sytuacjach, a jeśli nie jest to konieczne lepiej sięgnąć po primer bezkwasowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *