W dobie ciągłego rozwoju technologii cyfrowych coraz więcej osób pracuje przy komputerze. Długotrwałe patrzenie z bliskich odległości, sztuczne światło i niska częstotliwość mrugania wpływa destrukcyjnie na wzrok. Ochronę oczu przed szkodliwym wpływem wielogodzinnej pracy przed komputerem zapewnią specjalne okulary ochronne wyposażone w powłokę antyrefleksyjną oraz antyelektrostatyczną.

 

Dlaczego ważna jest ochrona wzroku w czasie pracy przy komputerze?

 

Długotrwałe wpatrywanie się w ekran komputera to duży wysiłek dla mięśni gałki ocznej. Wielogodzinna praca przed monitorem powoduje, np.: szybsze męczenie się wzroku, rozmyte lub podwójne widzenie, nadmierną suchość oczu. Nieprzyjemne dolegliwości może nasilać nieodpowiednie światło, niewłaściwa pozycja ciała przy komputerze oraz brak stosowania przerw w pracy i mała częstotliwość mrugania. Okulary korekcyjne wyposażone w specjalne powłoki to wygodny sposób, aby nie tylko chronić wzrok przed szkodliwym działaniem ekranu komputera, ale i poprawić komfort codziennej pracy.

 

Okulary korekcyjne z powłoką antyrefleksyjną

 

Okulary do pracy przed komputerem powinny być wyposażone w powłokę antyrefleksyjną. Eliminuje ona refleksy świetlne powstające na gładkich powierzchniach. Dzięki zastosowaniu powłoki antyrefleksyjnej, tradycyjne okulary poprawiają kontrast i ostrość widzenia. Soczewka okularowa przepuszcza więcej światła oraz skutecznie eliminuje rozpraszające wzrok odblaski pojawiające się na szkle, np. odbicie ekranu komputera, co łagodzi uczucie zmęczenia oczu.

 

Okulary z powłoką antyelektrostatyczną

 

Okulary ochronne do pracy przed komputerem powinny być dodatkowo wyposażone w powłokę antyelektrostatyczną. Nie przyciągają one kurzu i są zdecydowanie łatwiejsze w czyszczeniu. Okulary z powłoką antyelektrostatyczną ograniczają ilość alergenów docierających w pobliżu oczu, dzięki czemu sprawdzają się dla alergików.

 

Jak dobrać okulary ochronne do pracy przy komputerze?

 

Okulary do pracy przed komputerem powinny być wyposażone w dodatkowe powłoki ochronne, ale i być dobrane pod kątem wady wzroku. Aby mieć pewność, że szkła okularowe będą bezpieczne i komfortowe w noszeniu, najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów pracujących w gabinetach okulistycznych. Specjalista, po badaniu wzroku i określeniu stopnia natężenia wady, jest w stanie dobrać idealny model okularów, zarówno do pracy przed komputerem, jak i noszenia na co dzień.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *