Panie już dawno mają w naszym społeczeństwie pozycją równą panom. Oczywiście, można mieć zastrzeżenia, że nie we wszystkich dziedzinach życia tak się dzieje (choćby w polityce, top managemencie). Jednak generalnie dzisiaj kobiety mogą robić to, na co mają ochotę, np. ćwiczyć, uprawiać sport.

 

Proste środki, świetnie efekty

 

Dawniej kobiety nie mogły tego robić. Tę formę aktywności zarezerwowano dla panów. Obecnie nikogo nie dziwi widok niewiast biegających w parkach, jeżdżących rowerami po mieście, czy startujących w zawodach. Czymś normalnym stały się kobiecie konkursy kulturystyczne. Panie zaczęły skakać na nartach. Niektóre z nich próbują nawet swoich sił na żużlu.

Barierą dla podjęcia wielu działań i czynności przez kobiety jest bardzo często bariera mentalna tkwiąca w świadomości samych pań. Wiele przedstawicielek płci pięknej nie ćwiczy w obawie przed rozbudową muskulatury. Mówią, że nie chcą wyglądać jak babochłopy.

Tymczasem ćwiczenia dla kobiet wcale nie odbiorą im kobiecości. Można za to spodziewać się spotęgowania efektów estetycznych, czyli podkreślenia urody pań. Sport rozwija bowiem ciało niesamowicie.

By uzyskać wspaniałe efekty w postaci smukłych łydek, pośladków, płaskiego brzucha, zarysowanych mięśni ramion, kobiety nie muszą dźwigać ciężarów ani się katować na siłowni. Zadowalające efekty mogą osiągnąć, skacząc na skakance. Do tego mogą dołączyć ćwiczenia z lekkimi hantlami (albo butelkami z wodą) bądź zajęcia wykorzystujące jedynie ciężar własnego ciała. Do pełni szczęścia brakuje tylko zbilansowanego planu żywieniowego.