Piesze wycieczki po mieście to najlepszy sposób na jego poznanie, to również najtańsza forma spędzania wolnego czasu. Miłośnicy rozrywek kulturalnych, którzy poszukują bezpłatnych wydarzeń znajdą w stolicy wiele atrakcji. Dobrym pomysłem jest wybranie się do muzeum w dzień, w którym ekspozycje można zwiedzać za darmo.

 

Darmowe atrakcje

 

Darmowe wydarzenia w Warszawie to przede wszystkim różnego rodzaju imprezy kulturalne, spotkania, wykłady oraz wystawy. Wielbiciele sztuki będą z pewnością usatysfakcjonowani. Tego rodzaju aktywności oferuje m. in. Muzeum Narodowe, które organizuje cykle wykładów i prelekcji z różnych dziedzin. W ten sposób można również spędzić czas w Łazienkach Królewskich. Całkowicie za darmo są spacery po pięknych stołecznych ogrodach (np. łazienkowskich, saskim, wilanowskim) i parkach (np. Polu Mokotowskim, parku Skaryszewskim, parku Ujazdowskim, parku Bródnowskim, Agrykoli), a nawet lasach (np. Kabackim). Ciekawą formą spędzania wolnego czasu może również być wycieczka po galeriach sztuki. Wstęp do wszystkich jest nieodpłatny, wyjątkiem jest Muzeum Sztuki Nowoczesnej, w którym za bilet wstępu trzeba zapłacić 1 zł.

 

Muzeum za darmo

 

Bezpłatne dni w muzeum czyli jeden wybrany przez daną placówkę stały dzień, w którym można zwiedzać ekspozycje (najczęściej jedynie stałe), nie płacąc za to ani złotówki. Jedyne, co trzeba zrobić to sprawdzić kiedy wybrane muzeum ma darmowy dzień. W poniedziałek można wybrać się do Muzeum Plakatu, we wtorek do Muzeum Karykatury oraz Muzeum Narodowego. Środa to idealny dzień na eksplorację wystaw mieszczących się w pałacu pod Blachą na Zamku Królewskim. We czwartek najlepiej pójść do Muzeum Etnograficznego, Fotoplastikonu, Zachęty i Muzeum POLIN. Natomiast sobota będzie najlepszym dniem na zwiedzenie Muzeum Wojska Polskiego, a niedziela Muzeum Fryderyka Chopina.

 

Ponadto darmowe zwiedzanie przez cały rok jest umożliwiają: Muzeum Geologiczne, Muzeum Gazownictwa, Muzeum Azji i Pacyfiku, Park Rzeźby w Królikarni, Galeria Rzeźby Królewskiej w Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich oraz Muzeum Drukarstwa.

 

Co roku w listopadzie organizowany jest cykl wydarzeń pod nazwą: Darmowy Listopad w Rezydencjach królewskich. Można wówczas bezpłatnie zwiedzać Muzeum Łazienki Królewskie, Pałac Jana III Sobieskiego w Wilanowie oraz Zamek Królewski. W tych przestrzeniach umieszczane są tematyczne wystawy czasowe, które dostępne są jedynie w trakcie tego wydarzenia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *