Biżuteria to idealny prezent zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny. Świadczy o elegancji, dodaje prestiżu i sprawdzi się w każdej sytuacji jako podarunek: w kontaktach prywatnych oraz kontaktach zawodowych. Kupowana jest ze względu na swoją wartość estetyczną i jako dodatek do stroju. Sztuczna niewiele różni się od prawdziwej, ale nie ma tych właściwości, za które biżuteria z metali szlachetnych jest szczególnie ceniona.

Złoto jest jednym z tych metali szlachetnych, które najczęściej są podrabiane. Na etapie zakupu trudno stwierdzić prawdziwość metalu, jednak sztuczna biżuteria bardzo szybko przestaje wyglądać w sposób chociażby zadowalający. Zmienia kolor, pojawia się na niej nieciekawie wyglądający osad. Innym sygnałem tego, że ma się do czynienia ze sztucznym złotem, a właściwie metalem pomalowanym na złoty kolor, są nieciekawe, sine ślady na skórze, które powstają w miejscu jej styku z biżuterią. Obojętnie czy mowa o łańcuszku, który przemieszcza się w ciągu dnia, czy o pierścionku, pozostającym w tym samym miejscu na ciele przez cały czas, sztuczne złoto brudzi ciało.
Jest tylko jedna sytuacja, w której prawdziwe złoto zabarwia skórę. Gdy człowiek choruje, zmienia się skład chemiczny jego organizmu. Na ten zmieniony skład reaguje prawdziwe złoto, zostawiając na ciele wyraźne ślady. Dlatego gdy jest się pewnym tego, ze biżuteria jest złota, a mimo to skóra ciemnieje, konieczna staje się jak najszybsza wizyta u lekarza. Biżuteria może bowiem świadczyć o chorobie tarczycy lub wątroby.

Biżuteria traktowana jest jako uniwersalny prezent, który noszącej go osobie przyda elegancji. Sam wybór złotego pierścionka, naszyjnika czy bransoletki świadczy o geście obdarowującego i znaczeniu, jakie ma dla niego osoba, której dedykuje podarunek. Tymczasem biżuteria oprócz funkcji ozdoby i dodatku do ubrania może być również wykrywaczem chorób. O tyle dobrym i pomocnym, że odnotowuje te schorzenia, które długo nie dają sygnałów, doprowadzając do zniszczeń w organizmie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *